Ważny komunikat Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Ułatwienia:

Ważne informacje dla osób niepełnosprawnych!

Ważność orzeczeń wydłużona!

Komunikat w sprawie zmiany funkcjonowania Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności  w Myślenicach

 • Informujemy, że od dnia 6 maja 2020 r. do odwołania zostaje ograniczone wykonywanie zadań przez Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Myślenicach, przy ul. K. Wielkiego 5

 • Obsługa klientów będzie realizowana wyłącznie informacyjnie pod numerem telefonu (12) 372 76 67 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Przepisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wydłużają ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności:

 •  

  jeżeli ważność orzeczenia upłynęła w terminie do 90 dni (tj. od dnia 9 grudnia 2019r.) przed wejściem w życie ustawy (tj. do dnia 8 marca 2020r.) i został złożony kolejny wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności,

 • jeżeli ważność orzeczenia upływa od dnia wejścia w życie ustawy (tj. od dnia 8 marca 2020r.) to zachowują ważność wcześniejsze orzeczenia do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

   

 • Karty parkingowe zachowują ważność do 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii lub do czasu wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

 • Orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności po uznaniu przez przewodniczącego składu orzekającego oraz członka składu orzekającego dołączoną do wniosku dokumentację medyczną za wystarczającą, mogą być wydane bez bezpośredniego badania osoby.

(zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności).

 

Przejdź do

 

Rodzina 500+

Odnośniki


WUP w Krakowie

Projekty

Małopolski Tele-Anioł